| RayzeN_2605 a întrebat:

Buna!
Am un laptop si e adus din alta tara si e windows 7 pe el
vreau sa bag windows xp sp2 sau sp3 cum sa aflu ce drivere imi trebuie pentru sunet si video si placa de baza!
Sau care stiti un windows cu toate driverele!
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| FarrellBull a răspuns:

Windowsurile contin putine drivere si acelea sunt cele mai cunoscute
un cititor de drivere este: Everest Home Edition

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu as face ceea ce vrei tu. In primul rand, laptopurile care win cu 7 sua vista preinstalat nu au drivere de xp. 2- xp e vechi, se va misca mai prost, chiar daca tu vei insista de numai stiu ce resurse. 3. vei pierde licenta originala de windows. NU SE MERITA, stai linistiti la 7, poate ca tu preferi xp, dar intreaba orice expert si vezi ce iti zice.

| Bogdanux a răspuns:

Driverele ar trebui sa le descarci de pe site-ul producatorului.

| N1m3n1 a răspuns:

Doar win originale au toate driverele instalate, roaga un hacker sa iti dea jos un win si sai ataseze driverele de la placile tale, sau ia un win tu pune-l pe cd si cauta pe net driverele de la placi
simplu

| FarrellBull a răspuns:

Am uitat sa spun salut!
cu everest le poti vedea, cu driver genius 10 daca ai licenta le poti lua

| Shammal a răspuns:

Uita-te ce firma nume are placa de sunte, video si baza, scrie la run : dxdiag si iti arata acolo apoi cauta driverele pe net dupa nume-firma

| S3da71v_3512 a răspuns:

Deci... dai la start-run si scrii dxdiag si iti apare acolo tot ce este legat de laptopul. funda?

| nasul a răspuns:

Îți recomand să lași Windows 7 deoarece e mai rapid decât XP-ul.