| anonim_4396 a întrebat:

am un modem de la romtelecom [anyData, model name:adu-510l]\
conectez modemu la pc si il recunoaste. dar cand il conectez la laptop nu il recunoaste.
care ar fi problema? daca se poate sa-mi raspundeti putin mai repede.
am mai avut probleme de genu cu un modem de la orange dar am instalat ceva program si l-a recunoscut.chiar nu mai stiu ce s fac

4 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Nu ai driver pentru placa de retea!
Modemul de la romtelecom este configurat de ei!
Cu siguranta ai Windows XP singurul sistem de operare ce se instaleaza fara driver, dar le poti gasi acasa pe siteul producatorului in functie de modelul tau de masina!

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Intră la ''Control Panel'', apoi ''Network Connections'', click dreapta la ''Local Area Connection'', apoi ''Enable''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da.am driverele instalate... dar se aude sunetu ala cand se conecteaza dar nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AICI NU E VORBA DE RETEA!
deci nu recunoaste de loc sticul.adica netu ala.nu imi apare in my computer.si doar pe laptop