| alexutz4love a întrebat:

Buna,am un Nokia Lumia 625, care are garantie la eMAG pana in octombrie 2016. Aseara i-am spart display-ul,sunt constient ca garantia nu imi acopera reparatia lui,insa vreau sa stiu daca imi ramane garantia daca il repar la firma lor... Daca il repar eu sigur as ramane fara garantie,dar daca il repar la ei poate mi-o lasa valabila. Am sunat la ei dar se pare ca nu muncesc de sarbatori, asa ca aveti vreo idee daca se poate repara si pastra garantia?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Iti pun garantie pe piesa inlocuita, nu pe intreg produsul. Garantia producatorului nu mai opereaza, intrucat defectiunea ti se datoreaza. Obtii garantie doar pentru display.

| floryn1993 a răspuns:

Il trimit la garantie si platesti reparatia din buzunar, Garantia iti va ramane

| diablo2 a răspuns:

Da, ramai fara garantie, eu mi-am gaurit microfonul, le-am trimis iphone-ul si mi l-au facut pe 100 de lei dar mi-au scos si garantia...