| kittykat123 a întrebat:

Am un Nokia lumia 625 si mi s-a spus ca la începutul folosirii trebuie sa îl tin la încărcat închis. Dar se deschide automat thinking Am fost informata gresit sau ar trebui sa întreb un specialist? ( nu am mai avut pana acum Windows phone si nu mă pricep in domeniul asta )

Răspuns Câştigător
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Eu am Nokia 520, nu l-am tinut inchis nici n-am auzit ca ar trebui sa fie tinut inchis. Oricum, smartphonurile mai mult de 2 zile maxim 3 nu te tin ca baterie, si al meu cam asa tine, depinde cat de mult il folosesc, poate sa tina si o zi. daca-l butonez non stop. Nu cred ca are legatura faptul ca il incarci inchis. sau deschis.

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Nu trebuie tinut inchis! Poate se referea la o formatare a bateriei ceea ce NU e necesar Nokia lumia 625 avand o baterie Li-Ion 2000 mAh.Doar la bateriile Li-Pol(litiu polimer)de o tehnologie mai veche e necesara formatarea la inceputul folosirii telefonului. Daca folosesti telefonul in timpul incarcarii DOAR timpul de incarcare 100% se prelungeste.In mod normal el se incarca full in 2-2, 5 ore.Bateria a fost încărcată parțial în fabrică.

http://www.nokia.com/......rguidance/