| Annonymous96 a întrebat:

Buna am un procesor AMD A4 5300 si folosesc grafica integrata.Acesta e pus pe o placa de baza MSI http://www.msi.com/product/mb/FM2A75MAE35.html#hero-over view care are HDMI si DVI.Intrebarea mea este: Daca imi iau un televizor Full HD de 81 cm si o sa l conectez la pc prin cablu HDMI sa ma uit la filme, voi putea sa ma uit linistit fara sacadat, va duce acest procesor acest lucru?

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Depinde de aplicatiile care rulează in timpul vizionarii filmului, pentru că daca pornesti mai multe aplicatii care solicita mult capacitatea de calcul iar executia playerului de film ca priorietate de executie e egală sau mai mica cu a celorlalte procese aflate in executie poate apare filmul sacadat.
In ctrl+alt_del apare "windows task manager" iar acolo se poate selecta o priorietate de executie a playerului superioara celorlalte procese aflate în executie de catre procesorul calculiciului.

| heldeN a răspuns:

Da,asta poate face si un celeron g1620 care are placa video integrata mai slabuta decat a a4-5300-ului,deci va merge fara probleme