| ALexandru-Gabriel_Padurariu_1991 a întrebat:

Am un procesor I5 Intel core i53330, Sr0rq 3.00GHz. Fosta placa de baza era ASUS Socket LGA1155, P8B75-M LE. As dori sa aflu ce placa de baza as putea folosi pentru a fi compatibila cu procesorul meu. Cineva mi-a recomandat Placa de baza GIGABYTE GA-H61M-S2PV.Multumesc.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pentru procesorul tau poti sa iei linistit orice placa LGA1155 gasesti, in functie de buget. http://www.pcgarage.ro/......cket-1155/
Dupa cum vezi, din pacate mai sunt doar 3 disponibile, si alea cu H61, care e o petarda de chipset. Cel mai bine iei si vinzi procesorul, memoriile, si aduci platforma la zi.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Pe acest site nu știm foarte multe despre procesoare și placi, ce compatibilitate. Dacă îți zicem noi ceva și greșim e vina noastră. Du-te pe un site de configurare pc Îți recomand mygarage.ro și ai o anumita secțiune despre pc.Acolo sunt experți care au testat și se ocupa cu configurarea unui pc. bafta.