| m22alex a întrebat:

Buna!

Am un router wireles9s tenda f300, l-am configurat si pe laptop merge bine, in schimb pe telefon se conecteaza dar nu am acces la unele aplicatii gen facebook, instagram, majoritatea jocurilor online.
Ce ar trebui sa fac?
Multumesc

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Să setezi router-ul cum trebuie nu ca(și) lumea.Nu e mare lucru trebuie doar să intrii la setăriile firewall-ului, să dezactivezi restricțiile pentru aceste site-uri, apoi din setări să dezactivezi Upnp-ul și apoi să verifici la restricțiile site-urilor dacă cumva nu sunt introduse„din greșeală" pe acolo la filtre.Succes