| emanu23 a întrebat:

Am un router wireless tp link tl-wr1042nd si prin wireless aveam viteza max de 50Mbps.
Cineva mi-a zis sa-i fac un upgrade la firmware.
I-am facut upgrade si aveam viteze de pana la 94Mbps.
Dupa ce i-am dat reset iarasi nu mai trecea de 50Mbps dar versiunea de firmware era cea upgradata de mine.
Totusi i-am facut iarasi upgrade cu aceeasi versiune pe care o avea dar tot am limita de viteza la 50Mbps.(din router e setat pe 300Mbps)
Pot sa ii fac cumva un downgrade si apoi un upgrade?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu ce ai testat vitezele? Ce dispozitiv si in ce mod(copiat fisiere, ceva ftp, sau speedtest?(?

| DeyCj a răspuns:

Da poți încerca, deși fiind un low end nu va da rezultate.Acea cviteză de 300 Mb se referă la tranferul de date Wifi-Wifi și scade direct proporțional cu calitatea vitezei de internet de la furnizorul de servicii.Deci dacă de la ISP ai net de 100 mb/sec nu ai cum sa ai net pe wifi mai mult de 50 mb/secundă. Downloadul de 90 mb/sec a fost probabil când nu era împărțită rețeaua cu un alt device.Succes