| RaVuL a întrebat:

Am un sistem 5.1 Genius....si am o problema! Nu se mai aude sunetul decat intr-o singura boxa(CEN) restul ( FR,FL,RR, RL) nu se mai aud....am driverul ma rog am luat unul realtek 7.1 de pe net ca al meu genius nu merge pe win 7 si pana acum mergea. Am mufele jack verde negru si galben. care cum vin bagate la subwoofer ca poate asta e problema!
Funda! Clar

1 răspuns:
| syste754 a răspuns:

Daca ti a mers. poate s a defectat vreo mufa..verifica cu telefonul sistemul..sau cu un mp3 player ceva sa vezi daca e din cauza la pc.(scoti jack din pc si il bagi in tel sa mp3) si daca at functioneaza toate boxele ins ca pc e de vina. daca nu poate ai vreun fir impuscat..presupun ca deja ai incercat toate combinatiile de jack-uri in subwoofer:d