| nothing14 a întrebat:

Am un telefon LG F60 si... l-am spart adica touchscreenul functioneaza bine doar sticla e sparta. Cam cat costa sa o inlocuiesc si unde as putea face asta?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca touch-ul functioneaza sa schimbi sticla te costa maxim 150 lei. Depinde de cat costa piesa si manopera.

| Mario1999 a răspuns:

Salut! Poti sa mergi cu telefonul la service, dar trebuie sa stii ca in majoritatea cazurilor, sticla se schimba impreuna cu touchscreen-ul, iar pretul poate sa ajunga si la 400 de lei.

| ogga00 a răspuns:

Buna. Si eu am acelasi telefon si aceiasi situatie. Cei de la GSM spun ca sticla, touchscreen-ul, display-ul sunt lipite si costa 300 de lei(cam asa ai gasi si tu). Daca cauti pe internet sticla, gasesti la 25 de lei si ma gandesc daca as putea incerca sa schimb eu sticla.
Sincer, nu merita 300 de lei. Mai pui 200 si ala este tot telefonul, deci mai bine iti iei altul.