| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Am vrut sa imi reformatez pc-ul, dar la un moment dat mi-a aparut ca nu poate copia un fisier. Am stins si reaprins pc-ul si imi aparea "Ntr (sau nu stiu cum) is missing. Press ctrl+alt+delete for restart" sau ceva de genu. Ce pot face? Ajutati-ma! Va rog!

3 răspunsuri:
| ViorelMarian a răspuns:

Ai cd-ul cu sistemul de operare deteriorat
incearca al cd
aaaa si inca ceva daca stii sa intri in bios seteaza la boot prioriti > cd/dvd

| Andrei_4408 a răspuns:

Incearca alta versiune de windows un cd diferit. Ce iti apare tie e de la cd care e zgariat sau nu merge din alte motive, sau poate chiar instalarea nu e bune si lipseste de acolo ce iti zice el.

| AnFlavia a răspuns:

Ce Windows ai instalat in primul rand. Ai verificat in BIOS sa fie pus CD primul la boot? Tot odata ai cumva o discheta in floppy? Daca da asigura-te ca nu mai este acolo. Incearca cu un nou Windows, Sau vezi daca cablurile Hardului sunt conectate bine. Incearca sa urmezi acesti pasi.http://www.blog.comp-service.ro/cum-rezolvam-eroarea-ntldr-is-missing/ ( Nu exclude nici probabilitatea de a fi o problema din hard)