| WLMA a întrebat:

Am Windows 10 ce când s-a dat update-ul. De câteva zile în Task Manager am aplicațiile "System", "Gazdă serviciu: sistem local" care îmi consumă memoria RAM ceea ce îmi îngreunează foarte tare sistemul. Ce aș putea face. Nu am făcut nicio modificare în ultima vreme, doar ieri mi-am cumpărat antivirus, Bitdefender. Problema persistă de câteva zile.

1 răspuns:
| Alexxx2014 a răspuns:

Daca ai calculator "cărămidă" gen 4 ram și dual-core, nu iti recomand BitDefender. Mănâncă foarte, foarte multe resurse.Depinde acum și ce BitDefender ai, dar mai toate consuma multe resurse mai ales Total Security 2015.Eu îți recomand ori sa iti ștergi antivirusul și sa iti pui altul mai slab, ori sa iti iei BitDefender Free care nu mănâncă asa de multe resurse.