| SwagSwag a întrebat:

As avea si eu o intrebare, cand vreau sa deschid o aplicatie (ex:afla care este numele viitorului tau iubit sau altceva) imi spune ca "aplicatia nu suporta navigarea singura" go to apps and Games dashboard..........va rog ajutati-ma.
Multumesc! Dau Funda raspunsului cel mai de folos.
pa pa wave happy :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - APLICATII ->>> Navigarea sigura nu e suportata. Aceasta aplicatie înca nu suporta navigarea sigura (HTTPS).
Aplica temporar, urmatoarele setari pentru contul tau de facebook: Acceseaza meniul "Account settings" si da click pe tab-ul "Security". Apasa Edit in dreptul sectiunii "Secure browsing" si debifeaza optiunea "Browse Facebook on a secure connection (https) when possible". Apasa "Save changes" si reincarca pagina cu aplicatia de pe facebook.
Daca ai profilul de facebook setat in romana va trebui sa dai click pe "Acasa", "Setarile contului" si apoi din stanga "Securitate". Apasa "Editeaza" la optiunea "Navigare securizata" si debifeaza "Navigheaza pe Facebook printr-o conexiune securizata (https) atunci cand este posibil".
Dupa ce ai facut aceasta modificare poti intra pe pagina cu aplicatia. Succes!

3 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Mai bine asa, orice aplicatie folosita are liber acces la datele tale personanale pe care le foloseste creand conturi automat pe adresa de e-mail si numele tau. N-o sa-ti faca placere sa aflii ca ai cont pe site-uri de matriomniale sau altele care percep taxe.

| ComputerGeek a răspuns:

Https://www.facebook.com/settings?tab=security

E prima chestia de acolo. Secure browsing, dai click la edit si debifeaza "Browse Facebook on a secure connection (https) when possible".

| opsy091 a răspuns:

Si mie imi face la fel. Probabil este de la browser thinking eu folosesc Chrome. Acum nu stiu ce folosesti tu, incearca cu altceva. Poate cu internet explorer merge.