| alex4u a întrebat:

as dori sa stiu si eu daca se potriveste o antena care mi-a ramas de la digi tv cu un receiver de la dolce tv sau focus sat.Mentionez ca stau in Italia, iar aici unde m-am mutat persoana care statea mi-a lasat antena gata montata de la digi tv.Acum vad ca in tara nu se mai dau receivere de la digi, asa ca as vrea sa cumpar abonament de la dolce.Credeti ca se poate?
Va multumesc,

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Daca antena a fost pe digi poti folosi focus sat fara nici o problema (sunt pe acelasi satelit). daca vrei sa folosesti pe dolce va trebui sa vina un tehnician sa-ti regleze antena. am lucrat 1 an de zile in domeniu, stiu despre ce vorbesc