| oeg a întrebat:

as dori si eu sa intreb cum pot sa mi maresc viteza la download? descarc cu 200 de kilo ( net de la romtelecom) iar cand imi fac un test de viteza pe www.speedtest.net imi arata ca am viteza de download de 1 mega jumate! heeelt:(!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Viteza de download aratata, precum si viteza internetului specificata, este numai una nominala(nu este cea reala), aceasta presupunand conditii ideale de internet: sa functioneze perfect legatura si serverul de pe care vrei sa descarci, sa fii singurul care descarca etc, conditii care nu exista niciodata in realitate, de aici diferenta dintre viteza nominala si cea reala. Numai bine!