| Georgiana0216 a întrebat:

Buna!
As vrea sa achizitionez un laptop, la un pret de maxim 2000 lei, necesar pentru facultate (programare, instalare programe android de genul ANDROID STUDIO etc.). De ce caracteristici ar trebui sa tin cont si care ar fi cele mai bune marci de laptop-uri pentru ceea ce am eu nevoie?
FUNDA happy

4 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Un cpu i5 4 core, un 4gb ram, un ssd 120gb, placa video nu conteaza, un gt acolo. Il iei si la 1500 lei pentru cerintele tale. Nici la photoshop nu trebuie placa video, doar la jocuri.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Asus x540lj un super laptop, usor, rezistent, solid ( din punct de vedere tehnic)winking

| Anamaria0022 a răspuns:

Iti recomand Acer sunt foarte bune si rezistente, iar specificatiile lor sunt perfecte pentru ce vrei tu, avand in vedere ca pe unele poti sa joci si jocuri noi, iar cum tu nu ai nevoie decat pentru facultate merita sa cumperi unul http://bit.ly/244hhbx

| Costi208 a răspuns:

Eu am un ASUS X540LJ cu i3 si merge perfect, nu am nimic de reprosat, se descurca in orice situatie.
Cautat in price, cel mai ieftin l-am gasit la 1309.99 la Forit - https://www.forit.ro/......edos-gold/