| anonim0006 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar niste piese la pc.2 dintre acestea sunt procesorul Intel core i3-4160 si placa video Sapphire AMD Radeon HD 5450 cu 2048MB.As vrea sa stiu daca acest procesor suporta aceasta placa video si daca nu va rog sa argumentati raspunsul. Daca vreti sa stiti ce placa de baza vreau sa pun, sa stiti ca m-am gandit la H81M-E,socket 1150.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Compatibilitatea dintre placa video si procesor nu se discuta, nu are treaba intre ele. poti pune fara probleme acel 5450 pe placa de baza.