| Ankuu04 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un nou web deoarece web-ul pe care il am acum nu stiu cum s-a facut si are cd-ul stricat. Cand vreau sa il reinstalez imi da erroare. Mentionez ca am un web cu leduri si microfon incorporat iar camera are 5 megapixeli, iar marca este INTEX IT-305 WC.
As vrea sa imi dati niste sugestii de web-uri bune dar daca se poate pana in 100 lei. Multumesc! Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| aleks4ever a răspuns:

Daca spui ca doar CD-ul este stricat asta nu ar fi o problema atat de mare incat sa cumperi altul. Poti gasi driverul pe internet scriind pe google: driver NTEX IT-305 WC.
Am scris eu pentru tine si am gasit un rezultat bunicel : http://en.kioskea.net/faq/4071-intex-it-305wc-webcam-driver-download
Vezi daca acea camera din imagine sa potriveste cu a ta si daca da o downloadezi de aici.
Daca nici asa nu merge inseama ca driverul nu este compatibil cu sistemul tau de operare si ar trebui as il schimbi cu unul din urmatoarele: Windows 98/2000/xp/me. Iti recomand XP.
Cred ca solturile astea ar fi mai ieftine decat cumpararea altei noi. Eu te sfatuiesc sa nu te grabesti, ier daca vrei informatii suplimentare si nu merge ceva ma contactezi la id-ul alleks_4_ever@yahoo.com. Bafta!

2 răspunsuri:
| Karate4Ever a răspuns:

Incearca unul Philips care are si casti (sunt ca cele de telefon), nu-i trebuie CD.

| andrei251 a răspuns:

Iti recomand un Logitech Webcam C110 e foarte bun...imagine impecabila, debea mi l-am luat si sunt foarte multumit(http://www.flanco.ro/camera-web-logitech-c110.html) se gaseste si culoarea alba; daca vrei poti incerca si Logitech Webcam C170 : despre asta nu stiu daca e performanta ( il gasesti aici : http://www.flanco.ro/camera-web-logitech-c170.html ) Succes!