| Raulik_2578 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o placa video doar pentru jocuri dar nu stiu ce model.Sa fie pana in 300 RON! Ce imi recomandati? Configuratie pc:win xp sp3, procesor intel pentium 4, 2.00 GHz, 1.25 GB of ram.Preferabil placa sa fie Nvidia.Repet,placa o iau doar pentru jocuri.Acum am o placa foarte veche(Nvidia geforce 6200) si se descurca foarte greu in jocuri!

7 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Atentie la placa de baza ca am impresia ca nu ai suport pe pci-e deci da-mi numele placi de baza si iti spun ce merge pe el ...altfel trebuie sa cauti o placa specific agp adica nu pentru jocuri

| BoRnY a răspuns:

Salut! Eu am NVIDIA 220, a costat putin peste 300 de lei. Este de ultima generatie. Poti sa iti iei si un 9800, din cate stiu este 250 de lei. Fundita?

| darkstar a răspuns:

@malyn daca tu imi gasesti una cu 128 iti raman fff recunoscator
dar e de la 1. 430 lei - 1. 900 lei
http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-8800-gtx.html

| malynn a răspuns:

Buna! Incearca un 8800 GTX, e 128 de lei, dar intrece la performante 9800 GT, care e 4 milioane.

| malynn a răspuns:

@ovidiu 04
scuze, am gresit eu pretul, mersi pentru ca mi-ai spusbig grin

| Abcfunny a răspuns:

Eu folosesc un 9500 plus si este o placa foarte buna si e aproapa 300 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu gasesti placi NVidia pana in 300 lei. Doar ATI. maxim seria 4650. Destul de buna seria.
Parerea mea e ca mai bine investeti intr-un calculator nou daca vrei jocuri la detalii bune si fara sacadari. Celelalte componente care le ai acum vor trage placa video in jos, care de asemenea mai e si pe slot AGP(sigur ai d-asta), mai slaba ca una PCI-E.