| miha_6184 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca cineva te poate localiza cu ajutorul facebook-ului. Daca se poate, cum asa? Mai ales daca tu ti-ai pus alt oras decat cel adevarat. Iti poate afla adevarata adresa sau unii o spun doar ca sa sperie lumea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonsiam a răspuns:

Hackerii pot. Dar mai nou, cand vorbesti prin mesaje pe Fb, apare scris jos despre persoana cu care vorbesti "Trimis din ___" Si scrie numele strazii de unde este trimis mesajul. Cam asta e singura problema daca vorbesti cu un "noob". Daca vorbetsi cu un hacker... Cam da, poate afla adresa ta

1 răspuns:
| UnDeadMan a răspuns:

Teoretic nu poate nimeni ca nu exista date pentru o persoana normala unde te afli tu.Un hacker poate afla cu usurinta unde esti in rest, nimeni.