| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am instalat windows 7 enterprise si aveam de gand sa mi-l setez pe x64 de biti, insa la instalare nu mi-a aparut acea casuta de dialog in care se ma puna sa selectez sistemul de operare. Intrebarea este care e problema si cum pot sa instalez windowsul pe 64 de biti.
P.s. - Pc-ul este comatibil cu x64 de biti.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Logic ca sunt pe cd uri diferite. Ce e asa de greu de priceput. 2 sisteme de operare diferite, 2 kituri de instalare diferite, 2cduri/dvduri diferite

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai kit de instalare al wind pe 64 biti? daca da nu ai nimic de ales il instalezi si gata

| Andreea1428 a răspuns (pentru suntserios):

La ce te referi prin kit?

| suntserios a răspuns (pentru Andreea1428):

Pai tu de unde ai instalat acel windows si de ce ai impresia ca te pune sa alegi?

| Andreea1428 a răspuns (pentru suntserios):

Pai faza cu sistemul de operare pe x32 sau x64 nu ti-o alegi tu?

| suntserios a răspuns (pentru Andreea1428):

Ba da, alegi sa instalezi un windows pe 32 biti sau unul pe 64 biti, sunt doua sisteme de operare diferite nu o optiune a unui sistem de operare

| Andreea1428 a răspuns (pentru suntserios):

Si fiecare este pe un Cd diferit?

| K0sti a răspuns (pentru Andreea1428):

Logic ca sunt pe cd uri diferite. Ce e asa de greu de priceput. 2 sisteme de operare diferite, 2 kituri de instalare diferite, 2cduri/dvduri diferite

| neutrino a răspuns:

O iei de la capat si instalezi iarasi sistemul, dar cel de pe 64biti.

| Andreea1428 a răspuns (pentru neutrino):

Faza e ca nu ma pune sa aleg sisitemul de operare

| neutrino a răspuns (pentru Andreea1428):

Schimba sursa de unde instalezi sistemul.

| Andreea1428 a răspuns (pentru neutrino):

Adica? imi poti explica te rog?

| K0sti a răspuns:

Ma nene, exista windows pe 32 si windows pe 64. Sunt kituri (versiuni) separtate. Nu ai ce sa alegi, instalezi de la inceput pe ala pe care il vrei! Ce e asa greu de inteles?

| Andreea1428 a răspuns (pentru K0sti):

Adica le gasesti pe 2 Cd-uri diferite?