| AleBoc a întrebat:

Astazi mi-a instalat cineva router-ul si puteam intra pe tableta pe internet. Problema e ca acum nu mai pot intra. Am in tableta reteaua iar cand scriu parola imi zice " nu s-a putut stabili conexiunea la internet ". Ce pot face?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Incearca sa te loghezi si de pe alta tableta telefon sau laptop. Daca nu merge inseamna ca nu a fost configurat bine router-ul. E simplu. Cand introduci CD-ul pe care il primesti la router e in Limba Romana e mot-a-mot, sigur reusesti sa il configurezi singura. Ar trebui sa functioneze. Bafta

| AleBoc explică (pentru FlorinCiokan):

Pe telefon merge. Ar trebui sa introduc CD-ul si sa urmez pasii?

| FlorinCiokan a răspuns (pentru AleBoc):

Pai daca pe telefon merge. Inseamna ca tableta e de vina. Dai un restart. Sau dai un reset la setarile din fabrica.