| mariza a întrebat:

Azi cand am pornit calculatorul, dupa logo-ul Starting Windows ( am windows 7 ultimate ), mi-a aparut un ecran negru si cursorul in mijloc, ce poate fi miscat. Am incercat sa intru in task manager folosind CTRL+ALT+DEL, dar nu merge absolut nimic. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog ajutati-ma. Tin sa mentionez ca am incercat sa ii dau Repair la launch startup, dar tot nu merge. Am incercat si Recovery si tot nimic. Da eroare.

Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,kaspersky resque disk.Il arzi pe un dvd si il bootezi.La bootarea dvd-ului o sa-ti apara o pagina cu iconite in stanga, are si un navigator, dar e si iconita cu scanare. Sper sa rezolvi. Mai sper sa nu fie ceva pe la hard dar incearca.

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows, memorii, hdd, virusi...alege-ti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce eroare da? Scrie-ne.

| mariza explică (pentru anonim_4396):

Http://thewindowsclub.thewindowsclubco.netdna-cdn.com/......orking.jpg c2fdaa

Exact asa imi arata. Am incercat sa instalez windows xp, si mi-a aparut asta in timpul instalarii http://microcentertech.com/byopc/wp-content/uploads/2011/07/bluescreen5.gif

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariza):

Ai vazut ce scrie in eroare.Se inchid singur pentru a preveni distrgerea hdd. Trebuie s aurmezi acei pasi.sa bagi un cd live cu un antivirus si sa scanezi deoarece e un virus acolo si de aceea se inchide.Preventiv.Hardul e corupt. Vreau sa stiu cum instalezi tu windows-ul, bagi dvd =ul in unitate si dai install? Sa=mi rapsunzi ca sa te pot ajuta. Trebuie sa bagi dvd -ul in unitate si sa il inchizi, apoi il deschizi si cand da mesajul boot atappi from cd, sau press any key... apesi orice tasta. Apoi formatezi partitia cu windows-ul pe care il ai. Si celelate pentru a sterge definitiv virusul si poti instala dupa ce ai formatat, tot in partitia care a fost celalat win.

| mariza explică (pentru anonim_4396):

Nu merge sa intru in windows. Cd-ul de instalare l-am bagat in unitate, am oprit calculatorul si dupa l-am repornit. Exact cum ai zis tu. Cu press any key too boot from cd...si dupa ce termina de pregatit fisierele, imi apare ecranul ala cu '' a problem has been detected... ''. Ultima data cand a mers windowsul si-a facut niste update-uri de securitate, si dupa cand am pornit calculatorul dupa cateva ore, nu mai intra in windows. Ramane asa cam un minut si dupa isi da restart. http://i1207.photobucket.com/......sions1.png

| mariza explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc cu antivirusul, poate rezolv.

| mariza explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat pana la urma. Noroc ca am mai avut un hard, si am putut formata partitia de pe celalalt unde era instalat windowsul. Acum merge happy Multumesc de ajutor

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariza):

Da,kaspersky resque disk.Il arzi pe un dvd si il bootezi.La bootarea dvd-ului o sa-ti apara o pagina cu iconite in stanga, are si un navigator, dar e si iconita cu scanare. Sper sa rezolvi. Mai sper sa nu fie ceva pe la hard dar incearca.

| Sims4EVAR a răspuns:

Mda, se incarca desktop-ul. Mi se intampla la fel, ai rabdare.

| mariza explică (pentru Sims4EVAR):

La mine nu imi mai intra deloc in desktop, nimic nimic.