| mircea19 a întrebat:

Azi,cand am vrut sa deschid calculatorul mi-a aparut ca ssi inainteo linie care palpaie si nu se mai deschide calculatorul.Inainte sa reinstalez windowsul la fel se intampla. Uneori cand il lasam in repaus si il stingeam dupa cateva zile si il reaprindeam mergea.Cand Uneori la mine in casa se foloseste foarte mult curent si mi se pare ca si asta este o varianta sa nu functioneze normal.Raspunsul bun pentru funda!

2 răspunsuri:
| TurboBoost a răspuns:

Nu prea inteleg ce simptome are, insa ai putea sa incerci : ventilator pentru carcasa ( in caz ca este prea cald in camera, ceea ce afecteaza ) sa il ti la o priza la care sa nu mai conectezi altceva ( de obieci cand se incalzesc, ti-l poate arde, sau mai fac caderi ciudate din care rezulta un restart ) sa verifici memoriile ram sa nu fie arse, sa scanezi hdd de erori si in final sa reinstalezi windowsul si sa-l pastrezi curat si bine optimizat pentru calculatorul pe care il ai.

| raresmogha a răspuns:

S-ar putea sa ai display-ul ars.