| georgianat15 a întrebat:

Calculatorul meu are niste "mici" probleme! Sta aprins circa 2 min, apoi se stinge automat (se restarteaza) si cand incearca sa porneasca apare textul No Signal Detected de cateva ori, dupa care un fundal negru pe care scrie mai multe textulete printre care si Repair...(recomended)care am apasat de mii de ori dar nu functioneaza, o ia de fiecare data de la capat, si mai scrie start windows normaly pe care dau click si intr-un sfarsit se aprinde calculatorul, si asa mai departe aceeasi poveste se aprinde si iar se stinge... CE II POT FACE? DATI-MI SOLUTII! Am dus calculatorul la cineva sa imi puna windowsul, l-a schimbat dar nu a pomenit nimic de aceasta problema. AJUTATI-MA VA ROG! Am nevoie mare de calculator!
Stiu ca ar trebui sa il duc unui specialist dar as vrea niste explicatii de la voi de ce reactioneaza calculatorul in acest mod!
Va multumesc anticipat! Fundita!

4 răspunsuri:
| AframyK a răspuns:

Este posibil ca hard diskul tau sa fie defect. Te sfatuiesc sa inderpartezi cel pe care il ai acum si sa incerci cu altu sa pornesti calculatorul(desigur cu un OS pe el).

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie vazut exact! Doar din descriere nu se poate repara. Poate fi sursa, memoriile sau hardul. Ce poti face? Scoate-l din tensiune, ii desfaci carcasa (are doua surubele in partea din spate). Te uiti pe placa de baza si ii scoti bateria de la bios, memoriile si placa video (daca ai asa ceva) timp de 20 de min... le remontezi si pornesti computerul. La memorii daca ai doua sloturi poti porni doar cu un slot, dupa care il opresti si schimbi slotul (vezi daca face la fel). Trebuie vazut exact, sper sa-ti mearga!

| RoxanaGhost a răspuns:

Îţi apare cumva la ecranul unde ziceai că scrie start windows normally? Încearcă să-l porneşti în Safe Mode thinking

| ZNUstudio a răspuns:

Pare o problema de instalare. Ia legatura cu cine ti-a instalat windowsul si spune-i ca ai probleme.