| Calin_4420 a întrebat:

cand vreau sa intru in cstrike imi apare asta :windows cannot find 'hl. exe'. Make sure you typed the name correctly and then try again. To search for a file, click to the start button, and then click search, eu am cs 1.6 si nu stiu ce sa fac...va rog ajutati-ma, pls

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

CS este un mod al jocului HalfLife. Nu are executabil. In mod normal este pornit HL (cu hl.exe), dupa care se activeaza modul CS.
Fie ai sters HalfLife, fie l-ai mutat, pentru ca nu-ti mai gaseste executabilul acela. Da-i click dreapta pe scurtatura de la CS (presupun ca este vorba de o scurtatura, nu?), apoi mergi la Properties, si acolo verifica doua campuri: Target si Start in. Cel mai important este Target. Acolo ar trebui sa ai calea lui hl.exe. Daca este deja scrisa, apasa Find Target si vezi daca te duce la el. Daca nu este, cauta unde pe HDD se afla hl.exe, si adauga calea acolo (un exemplu de format ar fi "C:\Games\HalfLife\hl.exe" - ATENTIE: cu tot cu "" trebuie trecut).