| Harasim_Sebi_1999 a întrebat:

Buna
Care dintre aceste casti sunt mai bune?
1.http://www.mediagalaxy.ro/casti-gaming-natec-genesis-hx6 6
2.http://www.mediagalaxy.ro/casti-gaming-natec-genesis-hx7 7Si Astept si alte sugestii de casti cam la acelsa pret

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Depinde pentru ce vrei, sa fie de gaming? sau muzica? in principal alea de gaming nu au sunetul asa bun ca cele de muzica, au microfonul mai bun si de obicei sunt 5.1/7.1 cu placa de sunet incorporata. Eu iti recomand hx77 daca ai bani de ele. Din cate am vazut au 5.1 real si tot felul de zurle gen vibratii Oo cum o fi oare. Eu am o pereche de plantronics 7.1 virtual si sunt excelente, in gaming se aude si o musca la nord vest 5 metri de tine laughing. Natec astia sunt o firma nou aparuta, vad ca au scos si mousi, sincer am vazut ca baga chestii de calitate in ele dar materialele mai slabe ca sa fie si pretul redus, si evident nu sunt razors sau senheiser sa umfle pretul doar prin firma. Eu unul as alege ceva care este si recunoscut, gen steelseries /Logitech/plantronics, dar daca nu esti pretentios de firma atunci natec sunt foarte buni. Si daca esti din Buc ai putea incerca forum.computergames.ro poti gasi casti foarte bune gen razers la preturi ieftine, second hand evident, dar sunt oameni de incredere si poti testa.

| Harasim_Sebi_1999 explică (pentru EnvyU):

Tu ce casti ai?

| EnvyU a răspuns (pentru Harasim_Sebi_1999):

Plantronics gamecom 780, sunt doar pe usb, au 7.1 virtual adica un fel de simulator dar nu am mai avut 7.1 in casti pana acum asa ca pentru mine e super. le-am luat de la cineva second hand cu 120 ron big grin le folosesc mai mult cand ma joc pentru ca se aud excelent si iti da o senzatie extra cand te joci.
Chestia cu castile este sa nu te arunci la cele mai scumpe daca nu ai mari pretentii, daca nu ai experienta cu diferite casti. Dar iti recomand sa aiba 5.1/7.1 pentru ca este o experienta happy

| Harasim_Sebi_1999 explică (pentru EnvyU):

Mersi, eu nu am mai avut sincer si nu stiam care e diferenta intre "virtual" si real, ca natec au sistem real dar e 5.1 nu 7.1.
Mersi

| EnvyU a răspuns (pentru Harasim_Sebi_1999):

Diferenta dintre real si virtual este ca la virtual ai doua boxe si este surround dar emuleaza un software sa para ca sunt mai multe boxe si sa para ca se aude din mai multe unghiuri, pe cand real sunt chiar mici boxe in alea doua casti, nu stiu exact cum sunt asezate, dar stiu ca razors au niste casti kraken 7.1 care au mici boxe puse in casti, alea sunt reale.

| Harasim_Sebi_1999 explică (pentru EnvyU):

Mersi