| nikol_8225 a întrebat:

Cum pot face ca google sa fie pagina mea de start ca nu stiu cum si ma enerveaza ca imi apare ca pagina de start yahoo.Help! Funda la cine merge!

8 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Uite aici raspunsul:
http://www.tpu.ro/......-de-la-un/

| Biu a răspuns:

O sa-ti dau prin pasi :
1.La pagina Yahoo unde e deschisa acolo sus iti apare ''fisier,editare,vizualizare,istoric,semne de carte, unelte, ajutor"
2.Dai click pe UNELTE si dai pe ultima chestie care scrie OPTIUNI
3.Acolo unde scrie 'PAGINA DE START iti apare adresa de la YAHOO, iar tu pui acolo adresa de la GOOGLE, adica http://www.google.ro/.

Sper ca ti-am fost de folos.

| DidiLovesYou a răspuns:

Pai depinde, ce folosesti? daca folosesti Mozila scrie undeva sus Unelte dai clik acolo dupa dai jos la Optiuni si iti apare scris acolo Pagina de start stergi ce scrie si scrii Google.

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Deci daca folosesti mozzila te duci frumos la tools sau unelte dai setari si iti apare chenaru ala apoi dai pe general din alea 5 si setezi acolo pagina de start google.ro

| Gabitsaaa a răspuns:

Depinde ce ai.

La Internet Explorer.
Intri la control panel.
Dai la Internet Options.
Acolo iti apare intr-o casuta. Http://...
Iar tu scrii asa: Http://www.google.ro

Iar la Google Chrome.
Aprinzi Google.
Sus in Dreapta iti apare o " surubelnita";))
Dai acolo
Si dai la optiuni
Mai jos scrie "Pagina de pornire"
Selectezi " deschideti aceasta pagina"
Si scrii acolo " Http://www.google.ro

Sper ca ti-am fost de ajutor, si ai inteles. >:D< ceaw.

| BaLoNaSh12 a răspuns:

Ok. deci...si mie mi se intampla asa. Intri acolo la internet si scrii pe yahoo, google,apoi intri in pagina de google si o sa vezi ca in drepta sunt mai multe chestii,prima e o casuta, dai click pe ea si o sa iti apara 'add or change home page' si dai click, apoi o sa iti para o caseta mai mica si dai la prima bulinuta care zice: 'use this webpage as your only home page' si apoi dai 'yes.' si iesi.si intri din nou si daca merge trebuie sa iti apara google ca pagina de internet. Sper ca te-am ajutat. byee! happy

| PaStiLuTzEcUeFeCt a răspuns:

Daca ai Mozila Firefox atunci daca e in engleza dai la "tools" dac e in romana la "optiuni" si acolo vei gasi home page sa pagina de start si acolo scrii www.google.ro si dai ok dupa care dai home si gata o sa ai google ca pagina de start funda:D

| MayaKid98 a răspuns:

Buna. Dai la pagina de google si mai jos iti apare doresc sa fie google ca pagina mea de pornire sau ceva de genul. Mult succeswinkingbig grin