| Ispas_Cristina_1996 a întrebat:

Cum pot sa blochez un cont de facebook? Al unui prieten. Nu al meu.

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Nu poti sa faci asta. Poti doar sa-i raportezi profilul si fiecare postare, daca ti se par abuzive, dar facebookul nu sterge conturi pentru raportari aiurea.

| Matt24 a răspuns:

Il poti bloca doar sa nu te poata contacta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici cum poti,
http://dan-diverse.blogspot.ro/......ebook.html
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți.
Doar dacă încerci să intri pe facebook-ul lui de multe ori, cu diverse parole, il vei bloca pentru câteva zile și nu va mai putea intra pe el.

| Darkela a răspuns:

Usor.
Intrii pe profilul respectivului / respectivei. In partea dreapta, chiar pe cover, ai doua chenare cu " Prieteni " si " mesaje ". La chenarul cu " mesaje " dai pe sagetuta aia albastra si ti se vor deschide mai multe optiuni, adica : Vezi prietenia, ciupeste, adauga in lista de interese, RAPORTEAZA / BLOCHEAZA deci pe asta apesi! Ti se va deschide o pagina si va trebui sa bifezi ( daca ai fb in romana iti va scrie asa ) : S-o blochezi pe NUME.
Blocarea presupune că nu vă veţi mai vedea reciproc şi nu veţi mai putea lua legătura pe Facebook. Bifezi optiunea si gataa.