| angelwithgreeneyes a întrebat:

cum pun parola la calculator avand in vedere ca am windaws xp?

ps:funda pentru cel mai explicit big grin

XOXOXO

Răspuns Câştigător
| RazvanMali a răspuns:

happy My computer->Control Panel->User Accounts->Change an account ->click pe user sau cum ti-ai denumit tu calculatorul dedesubt trebuie sa scrie COMPUTER ADMINISTRATION-> create a password -> bagi de 2 ori parola -> a 3 casuta e pentru hint ca sa iti aduci aminte de parola in caz ca ai uitat-> create paswword...si cam atat

5 răspunsuri:
| FlorianPop a răspuns:

Salut! Simplu! Control Panel > User Accounts Si dupa aia editezi userul principal si ii pui parola, ii pui alta poza, etc!
Dar sfatul meu : Mai sigur bagi calculatorul intr-un seif, inchizi cu cheia, cheia o inghiti, sa fi mai sigura rasucesti si cifrul dupa ce in prealabil te-ai legat la ochi! Sper ca nu te-ai suparat!
Daca te-am ajutat te rog fundita!

| Narcissa a răspuns:

Heey,
Este foarte simplu.
Dai click la "start". Sus iti scrie numele userului [de ex Administrator] si iti arata imaginea userului. Dai click, dupa care iti va arata niste imagini. Dai dublu click pe o imagine [indiferent care (dar iti va ramane imaginea userului)], apoi iti va arata cateva chestii care vor fi scrise una sub alta [Change my name, ma rog] apoi sub "Change my name" iti va scrie "Create a password".
Dai click pe "Create a password", dupa care iti vor aparea 3 spatii [pot fi si 2 credbig grin], in primele 2 spatii va trebui sa scrii parola dorita, iar in al 3 -lea spatiu va trebui sa repeti parola daca vrei sa tio dea la "?" cand pornesti pc [al 3 lea spatiu e optional]... Apoi dai "ok" dupa care se va salva. Sper sa intelegi. Multa Bafta!

| larysukx a răspuns:

Intri in START (bara aceea verde din stanga jos a ecranului)si dai la imaginea ce o ai acolo sus...pe bara albastratongue pui o poza care vrei.si dai la Change Picture...acolo o sa iti apara mai multe sectiuni (Change my name, Create a password, Change my picture.)
o sa alegi Create a password.scrii parola in prima casuta, scrii din nou parole in a doua casuta iar in a treia un cuvant care sa fie o parola hint( nu stiu ce inseamna probabil o parola de rezervatongue)
si dupa aceea te intreaba daca vrei ca folderele si fisierele sa fie private. tu alegi da sau nu.tongue
sper ca a fost destul de explicithee hee
funda?hee hee

| 4ÐuTz a răspuns:

Start - Control Panel - User accounts - dai click pe contul tau - [ apoi dupa ce ai dat click iti va aparea ceva ca o lista ] dai click pe 'Create a password ' - [ iti apar niste campuri ] scrii parola pe primul, iar pe al doilea rescrii parola - Create Passwordwinking Bafta

| claudia_9086 a răspuns:

Buna.pai intri la start apoi la panou de control si apoi sunt mai multe programe dai la USER ACCOUNTS apoi dai acolo unde scrie COMPUTER ADMINISTRATOR PASSWORD PROTECTED apoi la CHANGE MY PASSWORD... si pui acolo parola care o vrei
sper ca te-am ajutat
plsss