| libertatea98 a întrebat:

Cum se foloseste o tableta grafica? Funda! Fara raspunsuri "fara rost"!

Răspuns Câştigător
| dodo1mik a răspuns:

Se foloseste pentru schitele pe calculator. Adica se conecteaza la pc si pe tablita, cu un pix special desenezi si se reprezinta pe ecranul calculatorului. Dupa ce a fost conectat la pc, intri in my computer si il activezi. Poate fi folosit si in loc de mouse.
Sper ca ai inteles. An nou fericit!:*

1 răspuns:
| Parkmin a răspuns:

O conectezi la calculator (laptop) apoi cu creionul desenezi pe suprafata tabletei, si ceea ce ai desenat apare pe calculator in programul pe care l-ai ales(paint de exemplu)