| Gogoasa24 a întrebat:

Buna daca am avut windows 7 64 bit si l-am schimbat si din greseala am bifat x86 in loc de x64 si acuma am 32 bit o sa mai pot sa am 64 bit?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa reinstalezi sistemul de operare, dvd-ul are optiune pentru 32 biti sau 64 biti, daca ai instalat din greseala varianta in 32 de biti / o poti schimba numai prin reinstalare! Nu e ceva complicat, restart, pornesti de pe dvd si bifezi 64 de biti! Salveaza datele inainte!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

N-ai ce sa mai faci. Daca ai bifat x86, cu ala ramai. Daca doresti sa treci pe x64 trebuie reinstalat windows-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa mai ai x64 in momentul in care il vei instala pe cel pe 64 de biti din nou.