| anonim_4396 a întrebat:

daca imi aduce cineva un telefon nokia 5230 din anglia trebuie decodat aici? unde? pentru ce? funda.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daca s-ar putea da funda la anonim dalaughing mersi

| mihaienache a răspuns:

Decodarea se poate face si acasa, sunt programe pentru asa ceva! daca nu decodarea la un centru autorizat e 20-30lei maximum!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! stiind pe ce retea este, de exemplu:Orange! nu se poate baga o alta cartela in alta retea! iar atunci iti va scrie bagati cartela sim Orange...pentru ca atunci cand il decodezi iti va merge in toate retelele! se poate decoda si acolo... dar e mai bine aici, pentru ca o sa iti explice ce nu stii si de ce!
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate decoda, costa undeva la 50 Euro. Daca te tine e bun...happy

| co$tY a răspuns:

Nu trebuie neaparat doar daca el e codat decat pe Orange si tu vrei sa ai mai multe posibilitati cum ar fi Vodafone etc. asa da trebuie decaodat si nu trebuie neaparat la noi ori unde merge sa faci asta in ori ce tara fundita?