| RapperulLucy a întrebat:

de cateva zile PC-ul meu scoate niste sunete repetate din unitate iar de fiecare data cand se intampla asta calculatorul se bloheaza pentru 2-3 minute. Daca stau pe el mai mult de o ora aprox. sunetele apar, iar acestea sunt intotdeauna aceleasi ( auditiv vorbind). Aceste sunete se repeta cam la aprox. 3-5 minute. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Curata putin acolo ventilatorul acela mic din interiorul unitatii de praf.

| RapperulLucy explică (pentru Eastwood):

Mai nou cand deschid sa zicem Fifa manager 14 PC-ul scoate acel sunet si se blocheaza instant, ceea ce nu se intampla pana acum o saptamana.

| Eastwood a răspuns (pentru RapperulLucy):

Desfa unitatea si ia un betisor sau chiar cu aspiratorul... aspira acel micut ventilator si va reveni la normal, ba chiar va functiona mai bine!

| ParaZiτuL a răspuns:

Salut! Cea mai buna metoda este sa il duci la un specialist, sa iti curete PC-ul deoarece daca incerci tu, ai putea sa-l strici