| anonim_4396 a întrebat:

De ce de fiecare data dupa ce imi inchid telefonul si il aprind, toate iconurile(sper ca asa le zice) se aranjeaza intr-o ordine haotica si nu mai raman cum le pun eu? Am un Allview a5 quad cu android. Ati preîntâmpinat si voi aceasta probl?

Răspuns Câştigător
| zickuo a răspuns:

Mda. Fi atenta. Deci tu deocamdata ai pe telefon interfata de la Allview. Aceasta interfata se numeste si Launcher. Normal, androidul are interfata ORIGINALA. Dar tu poti instala un launcher care iti place tie si se activeaza automat peste interfata originala, aceea dezactivandu-se.
Tu acum ai Launcher-u de la Allview. Te poti duce in setari - > aplicatii - > Toate aplicatiile, si sa cauti interfata originala. Sau, poti sa descarci alt Launcher din Google Play. In momentul de fata, cel mai bun Launcher este,, Nova Launcher''. Dupa ce il instalezi, si apesi pe butonul acasa si te intreaba cu care vrei sa continui, tu selectezi nova launcher, si ii dai Ever/ Mereu.

https://play.google.com/......ps/details

O zi faină!

1 răspuns:
| PopDarius11 a răspuns:

E fake telefonul.