Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783643intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Oct
SATI 309.921AFISARI
172.260VIZITE
155.972V. UNICI
22 Aprilie 2010
Bibiii_7939 intreaba:

Buna.De ce imi apare la iconitele de pe desktop.mai precis la numele iconitelor. fondul albastru? Cum sa fac sa dispara? Sper ca ati inteles happy.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    25 Iunie 2010 14:25
    elena_3975 a răspuns:

Bibi uite cum faci: dai click oriunde pe desktop---properties----desktop----customiza desktop----web---si debifezi ce este selectat acolo apoi dai delete ...trebuie sa ti ramana doar my current home page pe care o lasi nebifata---apoi ok si gata!
    sper sa iti fie de folos ce ti am spus eu aici...sunt sigura ca o sa mearga. e o greseala pe care ai facut o din neatentie.este vorba de dublura unei poze. o sa vezi ca nu o sa mai ai problema asta niciodata.

14 Aprilie 2013 19:46
    StefanNeata a răspuns (pentru elena_3975):

Problema asta am patit-o si eu, multumesc pentru ajutor.

4 Mai 2013 12:03
    yulix a răspuns (pentru elena_3975):

Dar cum fac daca numele pictogramelor sunt intr.un chenar negru si pc isi da refresh astfel? am auzit ceva ca si-au facut hiperlink.

18 Iunie 2013 17:49
    ClickCommander a răspuns (pentru elena_3975):

Buna Elena
    Am incercat si eu asta, ce ai scris tu acolo, dar nu merge tot am o culoare la scrisul iconitelor... am dat din greseala pe past short ...si inca cv
    cand dau refresh, imi apare intr-o fractiune de secunde o dunga alba la jumatea ecranului pe diagonala...

- Ascunde conversatia (3 răspunsuri)
  • 21 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 22 Aprilie 2010 22:59
    Ronnix a răspuns:
    Click dreapta pe desktop, selecteaza Proprietes, iar mai apoi selecteaza fila Desktop. Inlocuieste "Color" cu ALB sau alta culoare.
    Succes! happy
  • 22 Aprilie 2010 23:14
    NickoS a răspuns:
    Descarca TweakUIPowertoy http://download.microsoft.com/download/f/c/a/fca6767b-9ed9-45a6-b352-839afb2a2679/TweakUiPowertoySetup.exe

si faci ca in imaginea de mai jos, apoi dai un refresh (nu restart la calculator) si gata!
    http://img263.imageshack.us/img263/6011/tweakuipowertoy.jpg ( in imagine sub cifre scrie si ce sa faci)
    Tu vrei sa scapi de culoare sa fie transparent sa se vada doar scrisul, daca da faci cum am zis mai sus.
  • 22 Aprilie 2010 23:07
    forbidden_1470 a răspuns:
    Fa click dreapta pe desktop, intra in properties, de acolo in desktop si in dreapta este position si color, din color alege culoarea care vrei, la tine presupun ca e albastra selectata.
    Daca nu merge, atunci ori eu nu am inteles intrebarea ori alta e cauza. Sper ca te-am ajutat. happy
  • 23 Aprilie 2010 08:03
    Raspuns anonim:
    Click dreapta pe my computer, properties, advanced, performance settings si bifeaza use drop shadows for icon labels on the desktop. apply si ok
  • 26 Iunie 2010 23:38
    Raspuns anonim:
    Elena esti super tare...
    ai avut dreptate cu poza am incercat din word sa o dublez si am facut totul prea repede fara sa mai citesc apasind pe ok...
    i-ti multumesc enorm.
    esti super tare!
  • 21 Iulie 2010 11:55
    Raspuns anonim:
    Am un windows 7 ultimate iar cind descarc jocurile nu se creeaza pe desktop iconita jocului iar la xp asta se facea automat. ce sa fac?
  • 2 August 2010 10:25
    Raspuns anonim:
    Ms mult elena esti o draguta:X:*:*
  • 11 Septembrie 2010 19:48
    Raspuns anonim:
    Mergeeee! iti multumescu foarte mult elena:*:*:*:*:*:X:X:X multumesc mult ca si eu am facut aceasta greseala dar daca aveti bifat "lock desktop items" debifati si gata! asta-i tot! mult succes la toti cei care fac aceasta greseala vedeti ce a scris elena ca a scris bine...
  • 28 Noiembrie 2010 14:44
    Raspuns anonim:
    O rezolvati cu solutia data de anonim. doar ca trebuie sa bifati sau debifati in primul pas. dar optiunea trebuie sa ramina bifata in final. mersi mult anonimule

• 17 Decembrie 2010 18:01
    Raspuns anonim:
    Ce zice elena e foarte bine si asta e adevarata ta problemawinking
  • 30 Ianuarie 2011 00:34
    Raspuns anonim:
    Mersi-dulcetostarstar?
  • 10 Februarie 2011 08:53
    Raspuns anonim:
    Bravo, Elena! Cat m-am mai chinuit pana sa iti citesc postarea! Acum, multumita tie, am rezolvat. Bravo, esti super!
  • 26 Iunie 2012 18:59
    Dallas_Houston_1997 a răspuns:
    Asa aveam si eu iconitele si mi-a mershappy
  • 23 Iulie 2012 11:36
    Remix_Klub_1996 a răspuns:
    Multumesc mati ajutat mult
  • 12 August 2011 14:46
    catalin29_9732 a răspuns:
    Elena mersi mult... dintre toate raspunsurile al taw a fost cel mai simplu si cel mai de folos...:X:X:
  • 9 Aprilie 2012 16:45
    Poi fa exact ce iti spun:Intra in start>>panou de control>>system>>advanced si la categoria performance apasa pe settings; bifeaza "Use drop shadows for icon labels on the desktop" apoi apply si ok. Dup' aceea iti va aparea tema normala a windowsului xp iar sa revi la resetarile tale cred ca te descurci(adica sa iti pui fosta imagine si sa-ti pui innapoi tema pe care ai avut-o)BAFTA...
  • 9 Aprilie 2012 16:49
    Pai fa exact ce iti spun:Intra in start>>panou de control>>system>>advanced si la categoria performance apasa pe settings; bifeaza "Use drop shadows for icon labels on the desktop" apoi apply si ok. Dup' aceea iti va aparea tema normala a windowsului xp iar sa revi la resetarile tale cred ca te descurci(adica sa iti pui fosta imagine si sa-ti pui innapoi tema pe care ai avut-o)Succeswinking
  • 26 Ianuarie 2013 21:13
    Danut_alexandru_1991 a răspuns:
    Mi-a fost de mare ajutor raspunsul tau elena_3975..iti multuuu fff rumos:*:*mersi