| Adriannae a întrebat:

De ceva timp am probleme cu laptopul, un Siemens. Mai exact, de fiecare data cand incerc sa il pornesc nu imi apare nimic pe ecran. Mentionez ca i-am schimbat placa video si folosesc si cooler. Vreo idee ce naiba ar putea sa aiba? Incepe sa ma calce pe nervi si as vrea sa stiu daca s-ar putea repara in vreun fel pentru ca m-am saturat sa functioneze doar doua zile pe saptamana (am uitat sa mentionez ca functioneaza doar cand are chef). Dau funda, promit.
Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Daca nu functiona deloc, ar fi fost ceva legat montajul placii video sau de driver. Daca functioneaza din cand in cand, ar putea fi o fisura in placa video sau placa de baza. Iti sugerez mai intai sa scoti placa video si sa o pui la loc - elimina posibilitatea unui contact imperfect. Apoi, daca ai posibilitatea sa incerci cu o alta placa video buna, de la alt laptop. Daca ar fi o problema de soft, driver ar fi normal sa fii atentionat prin mesaje. Daca nu e nici soft nici placa video, e posibil sa fie placa de baza ( desi, daca nu ai facut exercitii de montaj-demontaj cu ea, nu avea de ce sa se fisureze). Unele placi de baza se mai defecteaza si daca pui sau scoti componente cand e calculatorul pornit.

2 răspunsuri:
| Adriannae explică:

Exercitii de montaj-demontaj mai trebuia sa fac...
Daca te ajuta cu ceva, prin nu merge vreau sa spun ca ecranul ramane negru. Merci inca o data.

| Trăie a răspuns:

Sar putea sa fie si din cauza la virusi ia-ti un antivirus bun succes