| stefanut83 a întrebat:

Buna de curand,fara sa fac nimic,cand am deschis pc-ul am observat ca nu imi mergea net-ul, adica i arata un X pe iconita.Am analixat promblema si imi scria asta:Windows could not find a driver for your network adapter. Parerea mea e ca ar trebuii sa intalez acel driver, imi puteti zice care e adevarata problema si daca e aceea cu driver cum stiu ce driver e compatibil etc.Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Driverul pentru LAN il gasesti pe pagina producatorului placii de baza, compatibil cu sistemul tau de operare. Daca nu cunosti placa de baza, Aida64 te ajuta sa-ti identifici componentele din sistem (producator, serie).
http://www.aida64.com/downloads

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ai acest soft http://driverzone.com/
instaleaza-l si iti va spune ce driver iti trebuie.

| CreEppY a răspuns:

Http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php Cand mi-am reinstalat windows-ul si eu am avut problema asta... Am luat programul asta, am instalat si mi-a mers, incearca.

| stefanut83 explică:

Cum naiba sa intru sa descarc ce ati dat voi daca eu nu am internet?