| Cristle a întrebat:

De la un timp mereu imi apare ca nu am suficient spatiu pe un disc...am sters din fisiere dar nu s-a schimbat nimic. acum nu imi permite sa descarc poze de pe telefon. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de pariția c ar fi un remediu și anume ștergerea fișierelor temporare din sistem.Aceste fișiere sunt folosite de aplicații, dar la închiderea acestora ele rămân în sistem iar de fiecare dată se vor crea alte fișiere de acest gen indiferent dacă deschizi aceeași aplicație sau nu.
Pentru asta recomand glary utilities free de aici:
http://www.glarysoft.com/
O altă operație ar fi să defragmentezi hard discul/pariția cu probleme.Pentru asta recomand utilitarul de defragmentare din sistem, precum și rularea utiloitarului de curățire disc și ștergerea fișierelor din recycle bin.Succes

| neutrino a răspuns:

Defragmenteaza discul.

| gabryelm3 a răspuns:

Dai click dreapta pe disc si dai la properties, acolo iti va deschide o fereastra cu cat spatiu liber ai pe acel disc, vezi cate de mari sunt si fisierele pe care vrei sa le descarci din telefon si calculezi daca iti incap, daca nu mai vrei sa stergi de pe acel disc si nu au loc, pune-le si u pe alta partitie.

| 0nlyMe a răspuns:

Stergele si din recycle binwinking. Deoarece tu cand stergi ceva din pc ele de fapt nu se sterg, ele ajung in cosul de reciclare si daca vrei sa bagi ceva inapoi poti sa o faci de acolo. Pentru a sterge tot din cos se da pe iconita de pe desktop click dreapta>empty recycle bin>yes. Sper ca am fost de ajutor.