Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața!
Care este cel mai bun antivirus 2016 pentru calculator cât și pentru laptop?

Cel mai bun răspuns va primi fundă! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bitdefender!
http://www.toptenreviews.com/software/security/best-antivirus-software/

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de acel pc/laptop, eu nu as pune unul puternic pe un pc vechi, eu instalez astfel pe i3 instalez avira, avast, avg etc
pe un i5 ma gandesc la unul puternic Kaspersky

| CPAElites a răspuns:

Avast.

| DryIce a răspuns:

Niciunul

| 28cosmin a răspuns:

Fără supărare l-am ales pe utilizatorul:
hnjugvnkl pentru că mi-a dat și un site unde să văd care ar fi cel mai bun antivirus, iar cel mai bun antivirus este Bitdefender, iar pentru cele cu sistem de operare Windows 10 cel mai bun antivirus este Windows Defender care este deja integrat în sistem încă de la sistemele de operare Windows 7 și Windows 8 cât și Windows 8.1.

Anunț pentru cei care nu știu încă cei de la Microsoft nu mai oferă suport pentru Windows 7 de cât pentru Windows 7 licențiate legal, dar licențiate până în prezent adică până când să refuze suportul pentru Windows 7 la fel ca la Windows XP care acum împreuna cu Windows 7 sunt sisteme moarte, pentru cei cu Windows 8.1 merge un antivirus cu plată sau free și anume Bitdefender în funcție de configurația laptop-ului sau al calculatorului, iar pentru Windows 10 recomandarea mea este să folosiți Windows Defender care este integrat. Dar totuși puteți folosi dacă doriți și la Windows 8.1 tot Windows Defender în funcție de configurația laptop-ului sau al calculatorului.
Spor în continuare la securitatea laptop-ului sau al calculatorului dumneavoastră.

Eu utilizez în continuare Windows 10 Pro, și ca antivirus Windows Defender.

| K0sti a răspuns (pentru 28cosmin):

"iar pentru cele cu sistem de operare Windows 10 cel mai bun antivirus este Windows Defender"... laughing ce glume bune faci...

| iMophis a răspuns:

Salut!
Cel mai bun antivirus 2016 este Eset Smart Security 9 deoarece este folosit de peste 100 de milioane de utilizatori si are cel mai simplu mod de utilizare.
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

| Dorel_George_Si_1982 a răspuns:

Avast antivirus Premier este cel mai bun antivirus cu peste 300 milioane utilizatori si peste 500 de mii de achizitionari... https://www.avast.com/en-eu/index

| orario a răspuns:

Daca esti dispus sa dai bani, Kaspersky e cel mai bun.

Daca vrei chestii moca, ia-ti fie AVG, fie Avast, fie Eset.

| edialin123 a răspuns:

Avast Antivirus