| Cayler a întrebat:

Este bun acest PC pentru jocuri?(nu pentru jocuri foarte performante)
Sistem Dekstop Asus cu:procesor Intel core I3-4150 cu 3, 50Ghz
placa de baza Intel HD Graphics 4400
Ram: 4 GB
Hard disk:1TB
Placa video:integrata, Intel Hd Graphics 4400
Putere sursa:300 W

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca prin jocuri intelgi gta san andreas si cs 1.6, da, e bun.

| Jipa95 a răspuns:

Fara o placa video dedicata jocuri mai pretentioase dupa anul 2008 nu joci pe pc-ul acela. I-ati un r7 240 ddr5 sau un r7 260x sa joci tu si jocuri 2014.

| profil6568923 a răspuns:

Depinde de jocuri.
In mod normal pentru jocuri ai nevoie de placa video dedicata(si nu orice placa), cel putin 8 GB RAM si procesor I5(sau echivalentul AMD).

| Tragonus a răspuns:

Daca ai schimba sursa cu una de 600-700 de w si placa video ti-ar merge si jocuri noi aparute dar nu pe ultra sau high... daca vrei performante maxime schimba-ti procesorul cu un amd fx 8320 sau 8350 dar uita-te la placa de baza sa vezi ce socket ai. Bafta big grin