| DoooarEuuu a întrebat:

Buna!
eu am internet prin cablu oare dac imi cumpar un ruter si conectez mufa intenetului la el imi mai trebuie ceva cartele sau ceva sa imi mearga intenetul pe telefon?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Nu este suficient sa conectati mufa la router. Este nevoie si sa il configurati. Pentru asta se contecteaza in acelasi timp si la un calculator, dar doar o data, cand o faceti. Daca nu stiti cum se procedeaza, apelati la cineva care se pricepe sau sunati la firma de cablu, la providerul de internet. De regula ei au routere si pot ajuta si cu configurarea lor. Odata configurat, trebuie sa va conectati telefonul la reteaua nou creata si nu aveti nevoie de alte cartele, atata timp cat sunteti in aria in care routerul are acoperire (acasa).

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. trebuie sa ai Wi-Fi pe telefon si gata. Ce telefon ai?

| untu a răspuns:

Trebuie conectata legatura cu suportul de internet din Bucuresti! Numai specialistul la care sinteti abonat stie! Apelati cu incredere la dansul si discutati!