| OMEGALIN a întrebat:

Buna!
Eu am Windows XP si mi-am descarcat service pack 3, am dat restart la computer si mi-a aparut "Files that are required for Windows to run properly have been replaced by unrecognized versions.To maintain system stability, Windows must restore the original versions of these files" "Insert your Windows XP Professional CD-ROM now"
As dori sa stiu cat de mare e problema si daca chiar e nevoie de CD-ul de la Windows...

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Asta pentru ca ai instalat un XP modificat definiv cu teme. Daca aveai unul original, nu aveai problema asta. Acuma nu ai ce face decat sa bagi cd-ul cu Windows si sa repari. Ori sa-l instalezi din nou.

| OMEGALIN explică (pentru horia2012):

Si daca il las asa are ceva? Ma refer afecteaza in vreun fel PC-ul?

| horia2012 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Nu se strica PC-ul, dar o sa inceapa sa mearga din ce in ce mai greu, incat tot acolo ajungi, pentru ca va incerca tot timpul sa inlocuiasaca acele fisiere.

| K0sti a răspuns (pentru OMEGALIN):

Nu, lasa-l in pace si fa-ti treaba! Daca o sa ai probleme o sa vezi la timpul respectiv, daca va fi cazul. Momentan desfasoara-te in voie!

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ai putea incerca sa montezi imaginea windowsului prin Daemon Tools si sa incerci repararea, dar nu garantez ca va si merge.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Mda...Trebuie Cd-ul cu Win. pentru a da un restore sau repair.

Ori aveai SP1 si tu ai sarit direct la SP3, ori ai descarcat un SP3 aiurea.Gen tu ai Win pe 32 biti si ai descarcat un SP3 pentru 64 biti...

| DomnulFantastic a răspuns:

Pai instaleaza-ti windows 7...