| ruxandracollo a întrebat:

Buna eu dau de permis. domnul instructor mi-a DAT sa invat tabelu... Si nu inteleg intrebare asta.:. " Conducerea unui autovehicul in mod nejustificat cu o viteza cu cell putin 10 Km " so indreapta acrie art. 99.alin.1 ameda contra. 2-3/1 ce inseama 2-3/1

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este vorba ca la contraventia respectiva sanctiunea este de la 2 la 3 puncte-amenda si jumatate din minim este de 1 punct-amenda. In prezent 1 punct-amenda este de 105 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

2-3 probabil se refera la punctele de amenda

| ruxandracollo explică:

Pai ce inseamna 2-3/ amenda contrav

| Boss_Danutz_1998 a răspuns:

Sa nu conduci fara permis cu mai mult de 10 km la ora asa i-a dat si lui tata

| suntserios a răspuns (pentru Boss_Danutz_1998):

Tu nici nu stii ce ai raspuns si nici la ce intrebare ai raspuns