| Alexutzaa_Alle_1994 a întrebat:

Imi da si mie cineva un link in care sa arate cum pun cv pe CD ori DVD?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu e nevoie de un link deoarece este relativ ușor si depinde de ce program de scriere cd ai.Cel mai folosit este Nero, dar și Cd burner Xp.
Pentru nero
Se deschide nero start smart-ul după ce ai pous cd-ul în cd rom
Se selectează din meniul acele data cd dacă vrei să scrii un cd cu muzică, filme poze, etc.
Se iau fișierele ce vrei să le scrii pe cd și se pun în program, fără copy/paste doar le selectezi și le tragi cu mpouse-ul în program sau poți folosi și butonul de add files(adaugă fișiere)
Se selecteaZĂ viteza de scriere a cd-ului
se apasă butonul burn și se așteaptă ca operația să se încheie.
Pentru programele în gem cd buner xp, infrarecorder sau altele procedeul este similar, doar că diferă interfața programelor.
Pentru programele implictie Windows și anume programul de scriere cd de Windows xp e mult mai ușor.
Deschizi doar pron dublu clik fereastra ce are simbolul de cd rom tragi acolo fișierele și apoi dai un clik dreapta/serie aceste fișiere pe cd și gata
Pentru cel implicit de Windows 7 e tot la fel dar trebuie să deschizi programul să tragi fișierele în el și apoi să îi dai scriere fișiere pe disc.
Succes

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa folosesti cdburnerxp (este mic si gratuit). un tutorial cum sa-l instalezi si folosesti gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=2GVSvP_bimY

| jj95 a răspuns:

Am gasit explicatie doar in engleza sper sa stii
http://www.wikihow.com/Burn-a-CD
bafta

Răspuns utilizator avertizat