| Pandaandra a întrebat:

Îmi explicați treabă cu hot-spot (sper ca am scris corect) happy plec undeva și am pe telefon internet de la digi 5 Gb. Și pe mașină vreau să îmi iau și tableta și pot face hotspot de pe țel să am internet pe tableta? Și cum adică se consumă nețul de pe tel? De unde știu dacă nu mai am pe tel sau îmi consumă mult? Cum consumă? Plzz ajutați mă. Scuze pentru exprimare sper ca mă înțelegeți!happy o zi buna

Răspuns Câştigător
| 1234cupasicampionatu a răspuns:

Hot-spotul eu îl folosesc mereu când am net pe telefon. După ce activezi hotspotul activezi la tableta wifi. În telefon o sa poți sa ti-l personalizezi numele și parola. Iar apoi când folosești îi mai dai din când în când la credit sa vezi cât ți s-a dus. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Cocianga_Vladut_1996 a răspuns:

Salut! Hot-spot este o functie pe care o poate avea telefonul prin care poti ofeti internet, din internetul tau. De exemplu : tu ai pe telefon 500 mb de internet si prietenul tau vrea sa stea si el pe facebook tu pornesti host-potul pui o parola, el porneste Wi-Fi-ul si iti gaseste host potul, pune parola si are internet din mb tai. Funda?