| Giulya01 a întrebat:

IMI recomandati si mie cateva carti? As vrea sa ma apuc sa citesc una. si nu prea am idei.

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă căpitan la 15 ani , 20.000 de leghe sub mări . Winnetou e interesant şi e de aventură. O să-ţi placă . Spor la citit!

| Jane a răspuns:

Ai putea citi si "20 000 de leghe sub mari", "Insula misterioasa", "Capitan la 15 ani" (toate de Jules Verne), Aventurile lui Sherlock Holmes (Sir Arthur Conan Doyle) sau "Drumul spre Inalta Societate"(John Braine). Pe astea le-am citit si eu si sunt super!

| KellyGreen a răspuns:

Mie imi plac foarte mult cartile politiste si ti-as recomanda sa citesti romanul Cartita scris de John La Care.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Incearca Ocolul Pamantului in 80 de zile. E la fel de palpitanta si daca te-ai obisnuit cu aventurile lui Jules Verne, e numai buna. Insa daca nu, iti recomand Salem's Lot de Stephen King.

Succes in alegerea cartii!

| DdDdde a răspuns:

Eu citesc,, Cinci saptamani in balon'' de Jules Verne e foarte interesanta sau poti citii,, Ingeri rebeli'' de Pavel Corut este cartea mea preferatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oscar si Tanti Roz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti De Bani Gata.

| Reew a răspuns:

Eu m-am apucat de cartea Attica scrisa de Garry Willforth sau numai stiu cum se numea autorul big grin happy.

| DianaDMDixie a răspuns:

Eu recent am citit Cautand-o pe Alaska, de Jonh Green, si a fost superba! Ca sa stii, Alaska este o fata in clasa a 11-awinking