| OAndrei33333 a întrebat:

Buna imi spune si mie cineva ce sa fac ca sa nu isi mai dea calculatorul restart singur. Apropo am windows 7 ultimate in romina.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Sunt 2 variante :
1.Virus - in cazul asta reinstalezi windowsul
2.Sursa - cand radiatorul nu raceste bine sursa aceasta se supraincalzeste, cand e prea fierbinde isi da pc restart, incearca sa mai cureti pc de praf din cand in cand.

| Roby669 a răspuns (pentru MarianWLF):

Sau 3. e placa de baza distrusa
Asa am patit si eu. Mi se restarta continuu, fara sa fac nimic. L-am dus la reparat si mi-a zis ca e placa de baza "busita".

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui si ce faci pe pc. Daca folosesti jocuri inseamna ca nu ti le suporta.