| paulionescu25 a întrebat:

imi spuneti va rog daca este compatibila placa aceasta video cu cinfiguratia pe-ului meu? procesor amd athlon 4800+soket am2 (940) 4 gb ram si placa de baza GIGABYTE M61PME-S2. placa care vreau sa o pun la mine in unitate este aceasta din link. http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de baza suporta GDDR2 iar Placa video este GDDR3. De mers va merge ca au acelasi socket dar s-ar putea sa-ti incetineasca sistemul sau chiar sa-l blocheze din cauza ca placa de baza nu suporta rata de transfer. Poti s-o cumperi si sa renunti la ea in maxim 10 zile. Suporti doar cheltielile de transport. Atentie la ambalaj si la acte. Sa pastrezi tot ambalajul pentru garantie si sa-l returnezi daca nu se potriveste. Sa nu zgaraii produsul. Sa faci copii dupa factura si garantie si sa le pastrezi pana la returnarea pretului produsului.

1 răspuns:
| EA5100 a răspuns:

Ce tip este placa pe care o ai momentan, DDR2, 3 GDDR3, GDDR5?