| RX20 a întrebat:

Bună! În schema electrică de aici:
https://files.fm/u/j3yebw4tew
Ce rol ar avea firele din doza nr. 3? La numărul 1 este întrerupător şi la nr. 2 bec. În doza întrerupătorului vin firele de la panou, pleacă firele spre bec şi mai pleacă íncă 3 fire care ajung în doza numărul 3. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Poate că este întrerupător cap-scară; adică un bec acționat de mai multe întrerupătoare.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Or fi cabluri care duc la alt întrerupător, aia tu trebuie sa știi, mai bine. Daca acolo se opresc, atunci îs în plus laughing